ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК   ФОРУМ

12 Чемпіонат України, 15 тур. Металург Запоріжжя 0:5 Арсенал

9 листопада 2002, 14:00. Запоріжжя. Стадіон "АвтоЗАЗ-Daewoo". 2000 глядачів. 5 градусів, туман, часом дощ.

Металург: 1-Глущенко (К), 2-Додич, 3-Ключик, 4-Ратій, 5-Лапко, 6-Акопян, 7-Фабіо, 8-Демченко (14-Милославлевич, 28, 15-Смирнов, 45), 9-Модебадзе, 10-Толедо, 11-Валуца (Савинов, 58)
ТРЕНЕР: Ігор НАДЄЇН

Арсенал: 1-Кернозенко, 3-Омоко, 4-Островський, 5-Першин (2-Білозор, 75), 9-Іванов, 16-Бондаренко, 15-Наконечний (18-Карабкін, 46), 8-Коновалов (К) (7-Гусєв, 70), 10-Полтавець, 6-Ковальчик, 11-Апхазава
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДЯ: В.Онуфер (Ужгород)

Голи: 0:1 Ковальчик (40), 0:2 Ковальчик (50), 0:3 Ковальчик (54), 0:4 Апхазава (68), 0:5 Апхазава (90+1)
Жовті картки: Додич (27), Лапко (32)
Червоні картки: Додич (45+2, повторне попередження)

Завіса туману, що огорнула Запоріжжя з самого ранку, стояла протягом усього матчу. І, відверто кажучи, на тлі цього туману все, що відбувалося протягом півторагодинного двобою, для вболівальників господарів було ніби вві сні. У те, що сталося, важко повірити, але це був не сон. Такої безпорадної гри "Металурга" не могли пригадати навіть вболівальники зі стажем. Що ж трапилось? Чому гості, які протягом ночі здолали автобусом 568-кілометрову відстань між Києвом і Запоріжжям, виглядали на порядок свіжішими, граючи швидко й динамічно. Відповідь ще треба знайти, але, на мій погляд, причина зараз уже не важлива. Набагато важливішим є те, яким постане "Металург" навесні. З такою грою, вірніше за практично повної її відсутності, недавньому учаснику Кубку УЄФА пряма дорога до першої ліги.

Безумовно, велику роль у співвідношенні сил на полі зіграли два епізоди — заміна Демченка й вилучення Додича. Але навіть ці обставини не виправдовують брак характеру, волі, жаги до боротьби, помітний, як-то кажуть, неозброєним оком.

На 23-й хвилині, зазнавши хворобливої травми, змушений був покинути поле Андрій Демченко. І хотілося б зазначити, що не мають рації ті, хто поспішив звинуватити Андрія в симуляції. До пізньої ночі лікар запоріжців Олександр Медведєв надавав йому допомогу, причому для встановлення точного діагнозу навіть довелось звернутися в рентгенкабінет Центру екстремальної медицини і швидкої допомоги. Милославлевич, що замінив Демченка, цілком міг стати героєм матчу: на 29-й хвилині, замикаючи передачу з флангу, він бив без перешкод метрів з 11-и, перебуваючи прямо напроти воріт. У це важко повірити, але півзахисник навіть не влучив у ворота — м'яч пролетів поруч зі штангою. Епізод настільки надломив "Металург", що господарі поля стали припускатися дитячих помилок у найпростіших ситуаціях. На 40-й хвилині, під час подачі кутового з лівого флангу, м'яч у воротарському майданчику пролетів над головами п'ятьох захисників. У підсумку на дальній штанзі Ковальчик випередив Лапка і проштовхнув м'яча в сітку — 0:1. До перерви залишалося грати зовсім небагато, але прагнення затягти час обернулося втратою м'яча для металургівців. Уже в доданий арбітром час з центру поля м'яч був відкинутий назад Глущенкові. Андрій ногою вибив його невдало — шкіряна кулька приземлилася точно в ноги комусь із суперників, і після нехитрої комбінації, коли передачею врозріз Ковальчика вивели сам-на-сам, Додичу нічого не лишалося, як рукою притримати форварда неподалік від лінії штрафного. Друга жовта картка — і на другий тайм запоріжці вийшли в меншості.

Сподівання на те, що в перерві гравці прислухаються до вимог Ігоря Надєїна, який не замовкав протягом першої половини, на жаль, не справдилися. Гра запоріжців геть розладналася, і, відверто кажучи, боляче було дивитися на тренера, що все-таки мав надію "достукатись" до хлопців. На жаль. Чергова помилка оборони на 50-й хвилині дозволила Ковальчику втретє (не востаннє — прим. І.П.) опинитися сам-на-сам із Глущенком і майстерно перекинути м'яч у дальній кут — 0:2. Гості спіймали кураж, і за чотири хвилини знову добилися успіху. Витончений навіс Полтавця польський легіонер "Арсеналу" Мацей Ковальчик, при повному потуранні захисників, не менш досконало реалізував, кивком голови відправивши м'яча в ціль — 0:3. Після чого на домашньому матчі "Металурга" довелось почути слово, яке не лунало з трибун на адресу улюбленців років десять: фани скандували "Ганьба!" Тож навіть туман, що знову спав на стадіон, не міг приховати чи не цілковитої безпорадності запоріжців. У середині другого тайму ще один бомбардир "Арсеналу" — Шалва Апхазава згадав про свій талант, використавши рандеву з Глущенком після чергового провалу захисту — 0:4. Заради справедливості відзначимо, що за хвилину до цього Фабіо опинився на ударній позиції і могутнім ударом ледь не переграв Кернозенка, але це був чи не єдиний небезпечний момент біля воріт гостей у другому таймі.

Перш ніж Апхазава на останніх секундах підведе риску, вдруге домігшись успіху, гості ще тричі змусять Андрія Глущенка витягати м'яча з сітки власних воріт. Але, на щастя для господарів, у цих епізодах гості трішечки квапили події, двічі забиваючи з положення поза грою, а ще в одному епізоді не за правилами атакуючи Глущенка.

0:5 — такої ганьби в історії домашніх матчів "Металурга" не було давненько. І забудуть його вболівальники не швидко, адже шанс реабілітуватися буде наданий тільки навесні. Правда, судячи з рівня гри окремих футболістів у першому колі, припустимо, що він буде наданий не всім.