ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 18 тур. Металург Запоріжжя 1:0 Арсенал

27 березня 2004, 16:00. Запоріжжя. Стадіон ЗАТ "АвтоЗАЗ". 6 000 глядачів. 10 градусів.

Гол: Годін (61)

Металург: 16-Богуш, 13-Бошняк (К), 17-Кабельський, 28-Челядинський, 38-Ліньов, 77-Лучкевич, 4-Лобанєвс (41-Михайлов, 72), 44-Силюк (5-Горовий, 70), 18-Мархель (10-Ільяшов, 35), 23-Годін, 6-Польовий

30-Макавчик, 8-Демченко, 29-В.Іванов, 12-Невмивака
ЗАМІСНИК ТРЕНЕРА: Анатолій ЮРЕВИЧ

Арсенал: 1-Шуховцев, 2-Омелянчук, 5-Першин, 27-Боднар, 4-Бунєвчевич, 7-Бабич (9-О.Іванов, 54), 8-Нагорняк (К), 21-Кутарба (17-Пирич, 83), 10-Наконечний, 23-Монарьов, 14-Окодува (28-Арістархов, 60)

12-Бажан, 20-Рибич, 25-Розгон, 32-Левига
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Жовті картки: Окодува (37), Боднар (52), Кутарба (73), Кабельський (76), Бошняк (90+2)
СУДДІ: О.Зубарєв (Слов'янськ), О.Журба (Донецьк), О.Кравченко (Макіївка)

Я довго вагався, чи їхати на цю гру до Запоріжжя. Зрештою вирішив не їхати. Аж тут мені сказали, що в клубному мікроавтобусі, який везе в Запоріжжя журналістів, є одне вільне місце. Тож маю подякувати прес-службі "Арсеналу" на можливість відвідати цей, незважаючи ні на що, цікавий матч.

Через брак часу нам не вдалося розгледіти Місто на дніпровських порогах. Воно вразило своїми розмірами, а також запам'яталася мальовнича дорога через острів Хортицю.

14-Окодува

Невеличкий, але ошатний стадіон автозаводу був майже заповнений. У Запоріжжі давно чекають реконструкції головної арени — стадіону "Металург". Коли диктор оголосив, що на матчі присутній мер міста, глядачі стали організовано скандувати "Ста-ді-он!" Однак кажуть, що так скандують уже давно, а результату поки немає.

Гра почалася жваво — обидві сторони не збиралися зачинятися в обороні. Й "Арсенал" виглядав у такій грі кращим. Попереду в нас грали Окодува і Монарьов, і півзахист досить швидко й уміло постачав їх м'ячами. Особливо активним був Еммануель: більшість гострих атак із різних напрямків були створені саме його зусиллями. На 6 хвилині він замикав подачу кутового на дальній штанзі, та не влучив. На 12-ій продерся лівим флангом до воріт і не зміг добре пробити. На 18-ій — знову прорив зліва, і сильний удар, який воротареві було нелегко відбити. На жаль, нікого не було на добиванні. Щодо Монарьова, то як і в попередніх матчах, він був інертним. На 19-ій хвилині був момент і в нього — внаслідок стрімкої контратаки Роман опинився в чужому штрафному, але пробити було важко, а віддати точний пас він не зміг.

На 29 хвилині на гарній позиції опинився Нагорняк. Він не зміг обробити м'яча, тоді пробив Наконечний — не надто сильно, щоб це являло загрозу для запорізького воротаря.

Господарі в першому таймі не створили практично жодної нагоди, адекватної переліченим моментам "Арсеналу". Більшість атак спокійно нейтралізовував наш захист, найчастіше це робив Омелянчук. Неприємність могла статися тільки на 45-ій хвилині, коли Шуховцев вибив м'яча просто на гравця "Металурга". Той не зумів скористатися з подарунку, пробивши дуже невдало. Отже, перший тайм був однозначно оптимістичним для наших.

Але після перерви картина поступово стала іншою. На початку тайму арсенальці провели кілька непоганих атак. Проте "Металург" заграв швидше й гостріше, і нашим доводилося фолити. На 52-й хвилині тільки з порушенням правил зміг перервати атаку Боднар. Шуховцеву вдалося витягнути удар у нижній кут. Але минає десять хвилин, і Ласло знову фолить біля лінії штрафного. Цього разу суддя не дає йому жовтої картки, але покарання приходить у іншому обличчі. Удар Годіна понад стінкою — і м'яч від поперечини ефектно влітає в наші ворота.

За пару хвилин перед цим Грозний замінив Окодуву. Той після переви був не дуже активним, і здається, на це вплинуло пошкодження, якого Еммі зазнав наприкінці першого тайму. На заміну вийшов Максим Арістархов — високий білявий форвард із Росії, якого дозаявили щойно за день перед матчем. Однак його креативні здібності навряд чи можна порівняти з можливостями Окодуви.

Арсенальці могли відігратися. Найкращу нагоду мав Кутарба на 70-й хвилині. Він отримав пас від Арістархова, сильно пробив з 16-18 метрів — трохи повз ворота. На 76-ій Герман виконував штрафний з іще більшої відстані. Він пробив у ситуації, коли звичайно роблять навіс, але воротар був готовим до цього. Протягом решти часу наші атакували не дуже осмислено. Особливої віри в те, що гру можна врятувати, здається, вже не було.

Так був програний матч із суперником, який не створив нічого надзвичайного. Найближчі перспективи туманні, з огляду на високий клас команд, з якими доведеться зустрічатися в наступних матчах. Втім, хтозна — може, в таких іграх "Арсенал" покаже себе краще.

Прес-конференція

Спочатку в тісній кімнаті торпедівського прес-центру на питання відповідав В'ячеслав Грозний. Він зазначив, що "Арсенал" не реалізував своїх моментів, а суперник скористався єдиним шансом. Знову побідкався на обмежені трансферні можливості і сказав, що перед командою в сезоні не стоять серйозні задачі. І різниця між нічиєю й поразкою складає всього одне очко — мовляв, якщо не перемога, за яку команда завжди бореться, то вже все одно. На запитання, чи приємно працювати з командою, перед якою немає серйозних завдань, пан В'ячеслав відказав, що коли він прийшов у "Арсенал", ситуація виглядала інакшою — команда мала вже незабаром боротися за найвищі місця в чемпіонаті й за вихід у Європу. Але клуб досі не має власної бази... Нарешті, він зазначив, що йому приємно приїздити до Запоріжжя, де свого часу працював із "Торпедо" та "Металургом", і подякував за добрий прийом.

Грозний пішов, оскільки команда поспішала в аеропорт, і з журналістами спілкувався білоруський фахівець Анатолій Юревич — виконувач обов'язків тренера "Металурга". Для нього ця перемога стала першою в українському чемпіонаті. Він розповів, що знайомий із грою "Арсеналу" завдяки міжсезонним зборам у Туреччині, де команди тренувалися поруч і він зумів переглянути матчі киян із польськими клубами. За його словами, проти "Арсеналу" грати важко і треба спеціально готуватися. В першому таймі Споменко Бошняк не встигав прикривати Окодуву, але згодом тренер Юрій Вернидуб серйозно поговорив із захисником, і той зробив висновки. Пан Юревич розповідав про молодого вихованця запорізького футболу Сергія Силюка, який заробив вирішальний штрафний і став одним із героїв матчу. Перед грою він особисто розмовляв із Силюком, переконував його не хвилюватися і спокійно відіграти на своєму рівні. Він сказав, що прагне, аби "Металург" був саме запорізькою командою, більшість якої складали б місцеві футболісти.