14 Чемпіонат України, 26 тур. Оболонь 2:1 Арсенал

15 травня 2005, 17:00. Київ, НТК ім. Баннікова. 1000 глядачів. 18 градусів.
1:0 Третяк (37), 2:0 А.Конюшенко (76), 2:1 Бабич (87)

Оболонь: 1-Романенко, 2-М.Стоян, 3-С.Конюшенко, 29-Соломатін, 6-Наконечний, 7-Козир, 9-Іващенко (14-Мельник, 88), 11-Кобзар (31-Назарук, 74), 19-Гололобов, 33-А.Конюшенко, 27-Третяк (19-Гребеножко, 79)

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 32-Островський, 25-Розгон, 26-Анікєєв, 17-Пирич, 21-Мізін (К) (55-Костюк, 80), 4-Бунєвчевич (2-Ганцарчик, 51), 22-Рябих, 7-Бабич, 20-Окодува (8-Коновалов, 69)

1-Бажан, 6-Ковальчик, 9-Іванов, 14-Скоба
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Анікєєв (8), Наконечний (26), Мізін (78), Костюк (83)
СУДДІ: І.Подушкін (Харків), В.Ольшанецький, Т.Клим (обидва — Івано-Франківськ)

Схоже, перемогу в Кривому Розі команда сприйняла як індульгенцію на решту матчів сезону. У грі з "Металістом" перемога нікому не була особливо потрібна, а в звітному матчі було вирішено допомогти "сусідам", які відчайдушно борються за збереження місця у вищій лізі. Протягом обох таймів арсенальці не показали особливого бажання боротися й вигравати.

20-Окодува
Розташування гравців було доволі традиційним. За відсутності Ебанди (дискваліфікація) єдиним опорним півзахисником був Пирич. На правому фланзі отримав шанс Рябих. Попереду на схемі зображені Окодува та Бабич, але це треба розуміти так, що до перерви на вістрі переважно був Еммі — і м'яч, як звичайно, закидали на нього верхом (як завжди, це було не дуже ефективно). А після перерви висунутим форваром був Костянтин, на нього партнери грали низом.

В першому таймі наші мали незначну перевагу. На 13-ій хвилині Островський замикав подачу кутового головою — пробив трохи вище. На 22-23 хвилинах провели затяжну атаку, яку завершував Анікєєв ударом здалеку — м'яч застряг у ногах оборонців, а на добиванні ніхто зіграти не зміг. "Оболонь" відповіла ударом метрів з 30-и, який, здалося, став несподіванкою для Байрашевського і, на щастя, прийшовся трохи вище поперечини. Потім наші завдали непоганих ударів з середньої відстані: на 30-ій хвилині Бунєвчевич (трохи мимо), а на 32-ій Рябих (добре зіграв воротар).

А кінцівка тайму була за командою Рябоконя. На 36-ій хвилині Козир "пожалів" наш захист, коли опинився на вигідній позиції по центру й пробив вище. А на 37-ій Третяк скористався своїм шансом: отримав м'яч із правого флангу та пробив у дальній від Байрашевського кут. Загалом, правий фланг "Оболоні" становив проблему для наших — Анікєєв нерідко програвав боротьбу Наконечному.

Мало того — на 38-ій хвилині Третяк забив нам знову! Але арбітри перед цим зафіксували офсайд. А ще за три хвилини вкидання з ауту призвело до помилки Байрашевського на виході — гравець "Оболоні" бив по воротах, які захищав хтось із захисників — на щастя, не влучив у рамку...

Невдовзі після перерви непогану атаку організував Окодува, пройшовши лівим флангом. Але Бабич уже проскочив точку, в якій міг зустрітися з м'ячем, а Рябих перебував не на такій зручній позиції. Після цього моменту важко згадати щось путнє. На 69-70 хвилинах наші "обложили" штрафний майданчик господарів, переводили м'яч то на один фланг, то на інший... нарешті, Розгон пробив значно вище воріт.

Заміни, які пан Баранов проводив у другому таймі, свідчать про що завгодно, але не прагнення перемогти. Бунєвчевич та Окодува, які могли змінити перебіг матчу, залишили поле (щоправда, заміна серба напевно пояснюється пошкодженнями — кілька разів його били по ногах). Натомість вийшли Коновалов і Костюк, від яких давно не чекають якогось конструктиву. Мацей Ковальчик залишився на лаві запасних. Про те, щоб надати в такому матчі шанс комусь із молодих (Мостовий, Гонщик, Баранов молодший — чому б ні?), взагалі не йшлося. Чи вони б не вписалися в передбачений сценарій гри?

На 76-ій хвилині "Оболонь" досить несподівано забила другий м'яч. Андрій Конюшенко пробив просто зі штрафного, і Байрашевський був не готовий до цього. Стало ясно, що й нічия буде для нас гарним підсумком.

Арсенальці не докладали особливих зусиль, щоб врятувати гру. Неочікуваний успіх приніс прохід Коновалова: після його удару м'яч відскочив до Бабича, і той забив гол, схожий на перший у наші ворота. Було ще шість хвилин, щоб відігратися, але протягом них.. нічого суттєвого не відбулося. Маємо шосту поразку в другому колі.

Залишаються матчі з "Таврією" та Запоріжжям (яким не надто потрібні очки), а потім із "Борисфеном" та "Ворсклою" (яким вони ДУЖЕ потрібні). Які будуть прогнози?

Усім щасти,
Donkey

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов: Враховуючи теперішнє становище "Оболоні", очки в сьогоднішньому матчі їм були потрібніші, ніж нам. "Оболонь" активно почала, потім наші футболісти вирівняли гру, та пропустили гол. У другому таймі, замість того щоб додати, ми грали так само. Помилка воротаря призвела до другого голу. І наприкінці "на істериці" ми забили гол.

Олександр Рябоконь: Найголовніше — це результат. Почали перший тайм непогано. Створили кілька моментів, вдалося один реалізувати. Другий тайм був складнішим, але ми змогли вистояти.