13 Чемпіонат України, 9 тур. Чорноморець 1:1 Арсенал

20 вересня 2003, 18:00. Одеса. Стадіон "Чорноморець". 12 500 глядачів. 21 градус.

ГОЛИ: 0:1 Островський (32), 1:1 Косирін (73, з пенальті)

Чорноморець: 1-Руденко, 4-Симоненко, 15-Доценко (24-Мітерєв, 61), 23-Катинсус, 26-Колчин, 8-Кирлик, 11-Гілазєв (3-Опря, 55), 21-Бранкович, 29-Лисицький (20-Хвостунов, 85), 9-Балабанов, 10-Косирін

22-Г.Альтман, 18-Уваров, 19-Горкун, 25-Парахневич
ТРЕНЕР: Семен АЛЬТМАН

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 24-Шекіладзе, 3-Чернов, 2-Омелянчук, 27-Арт.Карамян (20-Арм.Карамян, 90), 10-Наконечний, 9-Іванов (18-Кардаш, 75), 21-Кутарба, 11-Апхазава (14-Окодува, 58)

1-Кернозенко, 16-Рябих, 17-Пирич, 23-Брайкович
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: І.Хіблін (Хмельницький), Т.Клим, І.Лаврів (обидва — Івано-Франківськ)
Жовті картки: Арт.Карамян (22), Косирін (25), Кутарба (28), Мітерєв (72), Островський (75), Лисицький (82)

"Арсенал" був близьким до того, щоб здобути першу в цьому чемпіонаті перемогу на виїзді. Але наші віддали ініціативу і все-таки припустилися помилки в захисті, яка дозволила господарям зрівняти рахунок.

Орієнтовне розташування арсенальцівІгрова схема команди була приблизно такою самою, як і в матчі з "Волинню": насичений захист, мобільна середина поля (позиції Омелянчука, Кутарби й Іванова показані на малюнку досить умовно: вони мінялися місцями, а часом Омелянчук опинявся на позиції Наконечного на фланзі) та висунутий форвард Апхазава. Сподобався Артавазд Карамян на лівому фланзі.

Одесити почали гру швидкими атаками. Вже на 5-ій хвилині вони увійшли до штрафного, і лише самовіддані дії нашої оборони не дозволили їм пробити по воротах. Протягом усього матчу арсенальським захисникам доведеться діяти з максимальною напругою — і треба сказати, що вони зіграють майже безпомилково. На початку гри дещо нервував Бажан: кілька разів він невпевнено вводив м'яч у гру — на щастя, у більш відповідальних моментах Ігор не розгубився.

Масовані атаки "Чорноморця" тривали; часто їх удавалося зупинити лише ціною фолів. Але флангові штрафні не були надто небезпечними. Тільки на 17-ій хвилині після навісу Кирлика хтось небезпечно пробив головою, і Бажан у кидку взяв м'яч. На 25-ій хвилині Косирін у верховій боротьбі сфолив проти нашого воротаря, виникла сутичка, і винуватець отримав жовту картку. А хвилиною пізніше Косирін (недарма він зображений на плакатах і квитках "Чорноморця"!) хвацько пройшов кількох оборонців, увійшов у штрафний майданчик і прострілив у центр. На щастя, там ніхто не зміг завершити цю комбінацію.

А на 31 хвилині Наконечний заробив штрафний на своєму фланзі. Кутарба зробив навіс, і Островський підправив м'яча у сітку! Другий гол поспіль нашого капітана.

Тепер можна було грати трохи розкутіше, контратак "Арсеналу" побільшало. Але господарі теж провели швидкі небезпечні випади: наприклад, на 40 хвилині внаслідок обрізки Шекіладзе (сам винуватець устиг повернутися й вибити м'яч у суперника на вході до карного майданчинка). А на 44-ій Кирлик гарно навішував на Косиріна, та наші захисники удвох його заблокували.

Другий тайм одесити теж почали з активного натиску. Дуже гострі моменти були на 51-ій (Лисицький бив зблизька, але хтось із захисників прийняв удар на себе перед воротами) та 52-ій (простріл у воротарський майданчик, який ніхто не зміг замкнути) хвилинах. Після цього гра дещо заспокоїлася. Замість Апхазави вийшов Окодува, і команда стала закидати м'яч уперед в розрахунку на "пробивні здібності" Еммануеля. Однак цього було замало, а підтримки бракувало, бо, як і раніше, багато уваги треба було приділяти обороні.

На 72 хвилині Островський навішував у штрафний — там хтось пробив головою, неточно. А в наступній атаці "Чорноморця" суддя зафіксував фол проти Кирлика — пенальті. Треба переглянути відео, щоб сказати, яке там було порушення. Те ж стосується й багатьох моментів до цього, коли суддя приймав рішення на користь наших, що викликáло активне незадоволення на трибунах стадіону. Косирін забив, хоча Бажан і вгадав напрямок удару — 1:1.

В останні хвилини знову домінували господарі; часом арсенальці грали просто на відбій. Більше моментів не було, і матч закінчився внічию. Можна сказати, що більша активність одеситів була врівноважена вищою майстерністю киян.

Стадіон "Чорноморець" був добряче заповнений, незважаючи на досить високі ціни (від 5 до 20 гривень). Такій підтримці в домашніх матчах "Арсенал" може лише позаздрити. Але неприємно вражали хамські вигуки на адресу команди гостей, які часто лунали на трибунах.