ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 18 тур. Чорноморець 1:0 Арсенал

13 березня 2005, 16:00. Одеса, стадіон "Чорноморець". 9 градусів. 10 500 глядачів.
1:0 Білозор (52)

Чорноморець: 22-Г.Альтман, 2-Скоропад, 5-Білозор, 15-Доценко, 8-Кирлик, 11-Гілазєв, 13-С.Згура (21-Бранкович, 62), 32-Полтавець, 37-Гришко, 43-Луценко (45-Лошанков, 51), 10-Косирін

1-Руденко, 17-О.Згура, 25-Короєв
ТРЕНЕР: Семен АЛЬТМАН

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський, 5-Першин, 25-Розгон (55-Костюк, 87), 26-Анікєєв (2-Ганцарчик, 60), 24-Ебанда, 21-Мізін (К), 17-Пирич (22-Рябих, 69), 9-Іванов, 7-Бабич, 20-Окодува

1-Бажан, 4-Бунєвчевич, 14-Скоба, 16-Рибич
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Доценко (61), Ганцарчик (87), Мізін (90+1)
СУДДІ: І.Подушкін, В.Сусло (обидва — Харків), Ю.Скорейко (Чернівці)

Цей матч став першим у другому колі, що пройшов у нормальних погодних умовах. Часом сипав дощ, але він був набагато приємнішим, ніж київський сніг тижнем раніше. Та й поле було в непорівнянно кращому стані.

Вперше в історії арсенальського фан-руху нам вдалося здійснити більш-менш помітну вилазку до Одеси та підтримати команду з гостьового сектору. Хоча й зрозуміло, що з 10-тисячним сапортом господарів конкурувати було неможливо.

І ще одна річ відбулася вперше, але її приємною не назвеш. "Арсенал" програв супернику, який досі був одним з найбільш зручних. Крім нічиєї на цьому ж стадіоні півтора року тому, решта матчів закінчилися на користь нашого клубу.

20-Окодува
Що ж до гри, то як і в перших двох матчах, "Арсенал" не виглядав особливо гіршим за суперника. Але знову поступився в рахунку. Мусимо визнати, що випадковості не трапляються тричі поспіль, і такі невдачі мають об'єктивні причини. У звітному матчі я б виокремив три основні чинники: невпевнена гра Романа Байрашевського, перевага господарів на другому поверсі, і — не хочу скаржитися, але що було, те було — не зовсім об'єктивне суддівство пана Подушкіна. Більшість зіткнень на полі трактувалися на користь господарів; спроби гостей "зачепитися" в центрі поля й розпочати атакувльні дії (найчастіше це робив Окодува) нерідко переривалися свистком. Та й вирішальний гол було забито внаслідок розіграшу зовсім несправедливого штрафного.

У стартовому складі вперше після зими вийшли Розгон та Пирич. Новим капітаном команди став ветеран Мізін. На початку матчу не було особливої гостроти, хоча команди були налашовані на атаку. Одесити намагалися створити масований тиск, часто виконували кутові та штрафні з флангів. Наші відповідали швидкими контрвипадами, іноді Байрашевський кидав м'яча одразу на Окодуву. На жаль, у діях Еммі було багато браку: часто м'яч відскокував від нього на кілька метрів, стаючи здобиччю захисників — а з тих випадків, коли йому вдавалося виграти боротьбу, в багатьох суддя вбачав порушення правил.

Дещо стало виходити в середині тайму. На 27-ій хвилині Окодува отримав пас у центрі штрафного майданчика і зміг пробити з небезпечної відстані — від ноги захисника м'яч пішов на кутовий. На 33-ій Розгон підключився до атаки на своєму фланзі й завдав удару по воротах. Після цього одесити наростили активність, провівши тривалу облогу воріт Байрашевського. На 37-ій хвилині "Арсенал" врятувала невлучність гравця господарів; на 38-ій наші захисники кидалися під м'яч, не дозволяючи точно пробити по воротах.

Другий тайм розпочався з іще одного прориву Розгона — воротар Альтман зіграв чітко. Потім Бабич домігся кутового з правого краю. Але тут був призначений фатальний штрафний з лівого флангу атаки "Чорноморця". Здалося, арбітр проґавив момент падіння гравця, перебуваючи далеко від нього — але довести йому, що порушення не було, наші не змогли. Навіс на ворота — і захисники разом з Байрашевським утратили контроль над ситуацією на "другому поверсі". М'яч відпасовують у центр на Білозора, й екс-арсеналець (один з чотирьох у складі господарів) головою відкриває рахунок.

Одразу після цього "Чорноморець" проводить ще дві гострі атаки. Стає помітною невпевненість Байрашевського, а також вразливість лівого флангу: Анікєєв раз-по-раз не встигав за проходами суперників. Баранов замінив його на Ганцарчика, але загалом гра "Арсеналу" стала більш відкритою. Одесити ще багато разів ловили наших на контратаках — рятувала неточність їхніх форвардів. На 62-ій хвилині Байрашевський помилився на виході (вкотре!) — захисники винесли м'яч після удару в порожні ворота. На 64-ій Косирін отримав пас, перебуваючи по центру воріт метрах у 15-и від них — пробив вище. На 68-ій він обіграв Першина та Островського, пробив — врятувала самовідданість Ебанди. На 73-ій після навісу з того ж правого флангу (лівого для нашого захисту) гравець господарів бив головою з близької відстані. На щастя, трохи не влучив у рамку.

Отже, те, що наші стали атакувати більшими силами, не приносило помітних плодів біля воріт Альтмана — натомість біля воріт Байрашевського постійно виникали пожежі. Тільки на 80-ій хвилині вдалося створити насправді гострий момент — після навісу з правого краю хтось бив по воротах упритул, і господарів врятувала реакція воротаря. І на 85-ій хвилині, одразу після дуже гострого випаду Косиріна, м'яч було доставлено Бабичу — знов чудово зіграв Альтман молодший. В ці хвилини команди демонстрували цілковито відкритий футбол, м'яч не затримувався в середині поля. Але забити не пощастило нікому. На заміну вийшов також Костюк, та він нічим на полі не відзначився. Загалом, лава запасних не є нашим сильним місцем: важко пригадати, коли б гравці, що виходили на заміну, змогли істотно вплинути на перебіг подій.

Три "нулі" на старті другого кола погіршили турнірні перспективи команди. Маємо лише сподіватися, що досвід, набутий у цих іграх, принесе плоди у квітні-травні, коли графік стане дещо легшим.

З найкращими побажаннями
Donkey
Київ — Одеса — Київ

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов: Сьогодні був не надто змістовний футбол, особливо в комбінаційному плані. Було багато штрафних та кутових, переважно в наш бік. І це попри те, що ми закликали своїх підопічних уникати фолів. Зрештою, після одного зі "стандартів" наші футболісти цілком покинули своїх підопічних. Суперники зробили дві передачі — вперед і назад, а наші гравці, як у дитячому футболі, цілковито забули про свої обов'язки. Відверта демонстрація непрофесіонаізму. Після пропущеного м'яча треба було ризикувати, й ми кинули всі сили вперед. Пропустили кілька гострих контратак. Були й у нас небезпечні моменти, та реалізувати їх не вдалося.

Семен Альтман: Я задоволений сьогоднішнім результатом. "Арсенал" — гарна команда, непогано вкомплектована, в ній багато кваліфікованих, досвідчених гравців. Проти яких дуже важко грати, що й засвідчили наші попередні зустрічі з киянами. Сьогодні гра ніби розділилася на дві половини: до забитого м'яча й після.

Дійсно, дрібні фоли й технічний брак наших футболістів при прийомі м'яча не дозволяв прискорити гру, чого ми намагалися добитися підчас тренувальної роботи. Завдяки цьому ми б могли "розтинати" оборону суперника. Багато чого не виходило, але хлопці намагалися виконати установку на матч. Після забитого голу "Арсенал" замінив гравців оборони атакувальними гравцями, й у "Чорноморця" з'явився простір. Могли збільшити рахунок, що було б справедливо. Але добре відомо, що у футболі буває багато несправедливості. Поки ми переживали, що Косирін не забив м'яч майже в порожні ворота, виник момент біля наших воріт. Чимало клопотів створювали нам необов'язкові штрафні. Мені сподобалася віддача й старанність, з якими провели цей матч мої підопічні. Може, їм ще бракує вміння, але я гадаю, що це справа наживна.