12 Чемпіонат України, 30 тур. Шахтар 3:0 Арсенал

18 червня 2003, 18:00. Донецьк. Стадіон "Шахтар".

ГОЛИ: Бєлик (15), Левандовський (45), Гай (88)

Шахтар: 12-Шутков, 3-Ґлевецкас, 22-Окоронкво, 5-Попов (9-Зубов, 87), 4-Тимощук (К), 19-Гай, 8-Бахарєв, 18-Левандовський (2-Старостяк, 53), 15-Пуканич (21-Бредун, 70), 20-Бєлик, 11-Воробей

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 3-Чернов, 4-Островський, 5-Першин, 27-Ібанда (2-Омелянчук, 46), 14-Окодува, 30-Саркісян, 9-Іванов, 10-Полтавець, 15-Гусєв (29-Пирич, 46), 11-Апхазава (7-Клименко, 53)

12-Бажан, 16-Бондаренко, 21-Рябих, 19-Деревльов
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: А.Шандор, О.Бринза, Ю.Дерев'янко (усі — Львів)
Жовті картки: Окодува (20), Бєлик (27), Саркісян (67), Чернов (90)

Отак буває. Команді конче була потрібна перемога, а вона програла, повторивши свій найгірший рахунок у сезоні. Мені здається, причиною була втома після напруженої гри з "Динамо". Хоча виправдовуватися цим нібито не можна, бо п'ятеро гравців сьогоднішнього стартового складу не грали в неділю — у той час, як шахтарі майже не змінили склад після важкої гри з "Таврією". Усі голи стали наслідком "нєпоняток" на п'ятачку перед нашими воротами, а два з них пропущені наприкінці таймів, коли команда практично зупинялася. Що ж до господарів, то вони були швидкі, здійснювали тиск на наші ворота протягом усього ігрового часу. Донеччани скористалися з помилок "Арсеналу" в захисті, але могли забити й більше.

Орієнтовне розташування арсенальців, І таймПісля дискваліфікації повернувся Чернов і посів місце в захисті. А Омелянчукові, який добре себе показав у матчі з "Динамо", місця не знайшлося: вдруге поспіль з початку матчу вийшов Ібанда. На фланги повернулися Окодува та Іванов. Обидва виглядали досить непогано й з'являлися також в інших точках поля. Окодува, як звичайно, часто йшов уперед. Однак дриблінг йому не дуже вдавався. Іванова часто можна було побачити поблизу власних воріт. Зокрема, коли гірники забивали третій гол, він не зумів перешкодити Гаю. В центрі поля дуже продуктивно виглядав Саркісян: його зона дії була дуже широкою, до того ж він виконував усі "стандарти". А Гусєв, на відміну від дербі, був майже непомітним. Вперед були висунуті Полтавець та Апхазава. Шалва — можливо, не зовсім здоровий — лише раз опинився в центрі уваги. В результаті красивої комбінації на 26 хвилині він вийшов на гарну позицію, але трохи не влучив у ворота.

На той час господарі вже вигравали. "Шахтар" почав досить активно: уже на першій-другій хвилинах серія кутових, кожний з яких був досить неприємним. Потім — деяка розрядка. "Арсенал" виконував пару штрафних, але з них нічого не вийшло. І з 12-ї хвилини знову кілька кутових поспіль. Наш захист виглядає трохи розгублено, й ось результат: Бєлик залишається зовсім неприкритим просто по центру воріт і ефектно б'є ножицями. Кернозенко не в змозі допомогти, 1:0.

Кількома хвилинами згодом нові тривожні моменти: різкі удари Пуканича ногою, а потім Бєлика головою трохи не влучають у ворота. Далі — обрізка в центрі поля, і Чернов заледве встигає вибити м'яча на кутовий.

Після цього нашим вдається знайти якусь контргру. На 26 хвилині був згаданий момент Апхазави. Потім прохід Полтавця й простріл у штрафний — ніхто не "знайшовся". Пас Полтавця на Апхазаву — біля м'яча Окоронкво, який грамотно виходить з-під пресингу Шалви. На 40-ій хвилині активність Саркісяна приносить два кутових поспіль. Але останні хвилини тайму були жахливі. Відчувався запах голу, і він стався на 45-й. Удар після флангового навісу відбиває Першин, але поряд опиняється Левандовський і не хибить. "Дніпро" "летить" у Луцьку 1:3, зрівняти рахунок — і ми в Європі. Але як це зробити?

Орієнтовне розташування арсенальців, ІІ тайм (після 53-ої хвилини)Грозний починає другий тайм із коректив у півзахисті. Виходять Омелянчук і Пирич. Вони не змогли змінити ситуацію, білорус запам'ятався лише парою ударів здалеку — та Шутков не спав. А за кілька хвилин Апхазаву змінює Клименко. Він займає лівий фланг, а Окодува йде на вістря атаки.

І він був там досить активним, але бракувало підтримки. На 61 хвилині Еммануель виборов м'яч і віддав добрий пас на Полтавця, але той опинився в офсайді. А за хвилину був небезпечний момент біля наших воріт, коли Воробей сильно бив головою, і ситуацію врятував Кернозенко. Згодом він відбиває сильний "постріл" Пуканича.

Час спливає, а нічого зробити не вдається — хоча спроби були. На 76 хвилині Полтавець і Окодува ввійшли до штрафного — захисники перешкодили їм. На 81-ій чудово зіграв Саркісян: віддав м'яча на фланг, отримав його звідти, увійшов до штрафного і наближався до воріт — але вчасно втрутився Шутков. За три хвилини нова атака, Чернов і Окодува грають головами. Якби ж м'яч опустився до Еммі трохи нижче!.. а так він перекинув і кіпера, й ворота.

Проте надходить кінець тайму — і наші знову "ніякі". До того ж, "Дніпро" в Луцьку робить щось неймовірне, змінюючи рахунок з 1:4 на 5:4! Тепер нам не допомогла б і перемога... На 86 хвилині Гай забиває гол, але арбітр сигналізує, що він підіграв рукою. Та на 88-й він забиває законно, коли Кернозенко парирує удар Воробея, а Іванов не встигає допомогти. 3:0...

Отже, гра в команди нібито була, а нічого зробити не вдавалося. "Арсенал" лише п'ятий. Будемо чекати нового сезону і сподіватися на краще!