13 Чемпіонат України, 10 тур. Шахтар 2:1 Арсенал

28 вересня 2003, 18:00. Донецьк. Стадіон "Шахтар". 22 000 глядачів. 20 градусів.

ГОЛИ: 1:0 Аґахова (10), 1:1 Окодува (15), 2:1 Зубов (38)

Шахтар: 1-Плетикоса, 19-Гай, 3-Ґлевецкас, 24-Пажин, 26-Рац, 4-Тимощук (К), 18-Левандовський, 8-Бахарєв, 10-Вукич (9-Зубов, 13), 17-Аґахова (25-Брандау, 72), 11-Воробей (33-Срна, 72)

12-Шутков, 2-Старостяк, 23-Закарлюка, 20-Бєлик
ТРЕНЕР: Бернд ШУСТЕР

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин (11-Апхазава, 85), 24-Шекіладзе, 3-Чернов (16-Рябих, 51), 2-Омелянчук, 27-Арт.Карамян (6-Ковальчик, 70), 10-Наконечний, 18-Кардаш, 21-Кутарба, 14-Окодува

1-Кернозенко, 19-Деревльов, 20-Арм.Карамян, 23-Брайкович
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Мельничук (Сімферополь), Ол-р Гордієнко, Брюхов
Жовті картки: Чернов (4), Кардаш (32), Омелянчук (45+1), Воробей (45+1)
Червона картка: Кардаш (34)

"Арсенал" упевнено розпочав матч, і проти "Шахтаря" — який він був цієї неділі — цілком міг добитися прийнятного результату. Але все зіпсувало вилучення Кардаша: вдесятьох наші могли лише захищатися.

Орієнтовне розташування арсенальцівУ стартовому складі "Арсеналу" прикро вразила відсутність Іванова та Апхазави. Можливо, Грозний посадив Шалву на лавку з метою виховання, адже в останніх матчах йому мало що вдавалося на вістрі атаки. А от Олексія не було навіть у запасі — він травмований, і його відсутність не могла не позначитися на творчому потенціалі команди. Єдиним форвардом був Еммі Окодува, Іванова в півзахисті замінив Василь Кардаш. А загалом ігрова схема була приблизно такою, як в останніх матчах із "Волинню" та "Чорноморцем".

Від самого початку наші грали активно, застосовуючи пресинг на чужій половині поля. На 3-ій хвилині Окодува був у штрафному й пробив по воротах — м'яч був занадто високо для вдалого удару. Однак часом активність переходила у грубість — Чернов так сфолив на Вукичі, що той за кілька хвилин був змушений піти з поля.

Але на 10-ій хвилині "Шахтар" повів у рахунку, внаслідок незрозумілої розгубленості всього нашого захисту. Шекіладзе з Островським не завадили Воробею зробити навіс у штрафний, Першин не встиг за Аґаховою, а Бажан запізнився з реакцією. Розслаблятися в такому матчі не можна!

Господарі посилюють тиск, подаючи кілька кутових поспіль. Але незабаром наші відігруються. Активний пресинг на лівому фланзі атаки, кілька перехоплень призводять до призначення штрафного. Кутарба навішує, і донецькі захисники забувають Окодуву біля своїх воріт — а йому вистачає одного дотику, щоб переграти Плетикосу на протиході. Четвертий поспіль гол, забитий при розіграші штрафного!

Триває обопільно гостра гра. Однак господарі гостріші: пас здалеку на Аґахову на 25-ій хвилині ледве не призвів до голу, наші захисники в останній момент завадили нігерійцеві пробити.

А невдовзі були два фоли Кардаша — необов'язкові, один на чужій половині поля, а другий у центрі — які суддя Мельничук, завжди щедрий на жовті картки, покарав попередженнями. І після вилучення Василя гра була вже не тою. На 38-ій хвилині гарний прохід виконав Зубов. Островський не зміг його заблокувати, а інші захисники не встигали — і він миттєво скористався з такої ситуації, сильно побивши у протилежну "дев'ятку". Господарі знову повели в рахунку. У наших нічого не виходило, а "Шахтар" перед перервою міг забити ще. Знову не впоралися з Аґаховою у власному штрафному, й він відпасував Тимощуку. Лише Бажан, що кинувся назустріч удару, врятував команду від голу.

Другий тайм переважно проходив у низькому темпі. Господарів, очевидно, виснажених недавньою поразкою в Бухаресті, рахунок задовільняв — а гості вдесятьох не могли налагодити креативну гру. Тому досить звичною стала картинка, як гірники водять м'яч на підступах до штрафного, не вдаючися до активніших дій. Грозний замінив Чернова на Рябих, і тому довелося грати лише в обороні. Активним був Зубов. На 59 хвилині Бажан узяв м'яч після його потужного удару. За п'ять хвилин Зубов легко пройшов трьох наших оборонців і пробив — на щастя, м'яч пройшов трохи повз ворота.

На полі з'явився Ковальчик. І на 76-ій хвилині він мав досить реальну нагоду для голу, опинившися перед воротами Плетикоси, тільки пробив невдало. Грозний випустив ще й Апхазаву, що мало означати намір провести фінальний штурм. Але й цього не вийшло. Був хіба що штрафний удар у доданий час, коли Кутарба пробив вище воріт.

Отже, в цьому році наші грали чотири матчі з донецькими командами, і всі програли. Прикро, адже рівень гри дозволяє сподіватися на краще. А вилучення в поєдинках із лідерами (Першин у матчі з "Дніпром", Орєхов і Чернов із "Динамо", тепер Кардаш!) не можна списувати лише на неприхильність арбітрів. Бо їх уже так багато!