25 березня 2006, 18:00. Донецьк, РСК "Олімпійський". 25000 глядачів. 1 градус.

Шахтар: 16-Лаштувка, 3-Гюбшман, 13-Шевчук, 27-Чигринський, 4-Тимощук (К), 9-Матузалем, 33-Срна, 36-Елано (6-Дуляй, 64), 38-Жадсон (20-Бєлик, 78), 17-Аґахова (29-Маріка, 55), 25-Брандау

Арсенал: 1-Бажан, 5-Першин, 33-Беньо, 4-Свідерський, 26-Шандрук, 22-Канкава (9-Іванов, 70), 10-Ярошенко, 14-Скоба (19-Батальський, 76), 2-Романчук, 21-Мізін (К) (39-Перич, 64), 20-Окодува

Жовті картки: Свідерський (10), Брандау (20), Окодува (35), Срна (54), Перич (70)
СУДДІ: А.Жосан (Херсон), О.Білорус (Черкаси), В.Звягінцев (Одеса)

Засновник Юзівки, містер ЮзДавно хотів з'їздити в Донецьк і відвідати там футбол. Нарешті вдалося реалізувати це бажання, завдяки тому, що гра була призначена на суботу.

Місто виявилось досить цікавим. У центрі — широкі проспекти, мальовничий бульвар Пушкіна та багато пам'ятників, зокрема живим людям (зокрема, Йосиф Кобзон та Сергій Бубка, що "стрибає з жердиною" на майданчику перед фасадом стадіону). На периферіях — неозорі масиви приватного сектору, пагорби териконів і вишки шахт. Переповнені, попри вихідний день, тролейбуси та трамваї...

По всьому місту — афіші сьогоднішнього матчуЦікаво було й подивитись, як у Донецьку працюють з уболівальниками — адже багато хто вважає, що в цьому аспекті ФК "Шахтар" є лідером українського футболу. Дійсно, позаздрити є чому. Культ улюбленої команди підтримують кіоски, встановлені по периметру стадіону. Там можна купити шарфи, значки, портрети гравців, чашки, календарі та дудки, дудки, дудки... Програмка на матч містить широку інформацію не лише про свою команду, а й про гостей (тільки замість Перича поставили фото Івіци Пирича!), а разом із квитком тобі дають календар домашніх ігор цього сезону. Загалом, залучення глядача на трибуни поставлено на професійну основу: квитки розподіляють серед шкіл, інститутів, заводів міста та області. І результат можна побачити — на звітному матчі, рядовій для "Шахтаря" грі, вільних місць на стадіоні майже не було. Спочатку свої місця зайняли глядачі з квитками, а потім усі порожнечі заповнили власники абонементів...

20-Окодува
На відміну від попередніх матчів березня, Олександр Заваров не наважився випустити в "основі" двох форвардів (про що він згодом пошкодує на прес-конференції). Попереду грав один Окодува. Звертала на себе увагу присутність одразу трьох гравців, позичених у "Шахтаря" — отже, в умовах оренди немає пункту, за яким такі футболісти не можуть грати проти своєї команди (як це часто буває в нашому футболі). Найпомітнішим з них став Костянтин Ярошенко, який діяв на правому фланзі. Його організатори визнали найкращим у складі гостей.

Гра почалась доволі спокійно. Втім, було помітно, що коли гравці "Шахтаря" вмикають швидкості, нашим оборонцям стає важко втримати ситуацію під контролем. Перша небезпека сталася на 17-ій хвилині. Матузалем змусив сфолити на собі біля самої лінії штрафного майданчика. М'яч відкинули Тимощукові, й той сильно пробив метрів з 22-х — вище. Потім ще кілька атак — найбільш неприємними для нашого захисту були швидкі наскоки з флангів. Один з них і став фатальним: навіс із правого краю, Першин і Беньо чомусь "забувають" Аґахову та Брандау просто перед воротами Бажана. Перший не дотягнувся до м'яча, але другий з близької відстані не схибив — 1:0.

Аншлаг на трибунахНевдовзі, на 32-ій хвилині — знову фланговий навіс спричиняє паніку перед воротами Бажана. Цього разу обійшлося. А на 35-ій — несподіваний прорив Окодуви, і м'яч влітає у сітку! Тільки миттєвістю раніше арбітр дав свисток, порахувавши, що Еммі не за правилами виграв силову боротьбу в Гюбшмана. Ще й жовта картка нашому нігерійцю — хоча він, скоріш за все, просто не встиг зреагувати на свисток.

Наприкінці тайму непогану нагоду мав Скоба. Після флангового штрафного він пробивав метрів з 20-и — м'яч пройшов мимо.

Після перерви арсенальці заграли дещо сміливіше. Але оборона "Шахтаря" не припускалася помилок, і можна було сподіватися лише на удари здалеку. Гарно пробив на 61-ій хвилині Ярошенко. Втім, в наступній атаці господарів уже Жадсон змусив похвилюватися Бажана. Він обіграв Канкаву й бив із лінії штрафного — м'яч пройшов у сантиметрах від лівої штанги.

Аналогічний момент мав на 72-ій хвилині Шевчук, тільки до воріт було ще ближче. Гостям знову пощастило. Заваров випустив на заміну Перича, а незабаром і Батальського — і останні 14 хвилин "Арсенал" грав за схемою 3-4-3! Але до реальних моментів біля воріт Лаштувки не дійшло. Натомість "Шахтар" міг провести другий гол на 92-ій хвилині — Бажан витягнув з-під поперечки складний удар Бєлика.

Отже, можна сказати, що "Шахтар" переміг на класі — діючи спокійно й лише час від часу додаючи у швидкості. Арсенальцям подяка за волю до боротьби — але боротися на рівних із чинним чемпіоном їм важкувато. Тепер на черзі важлива й принципова гра "за 6 очок" із командою Грозного.