13 Чемпіонат України, 7 тур. Таврія 1:1 Арсенал

31 серпня 2003, 17:00. Севастополь. Стадіон СК "Севастополь". 5 000 глядачів. 30 градусів.

ГОЛИ: 1:0 Смирнов (44), 1:1 Кутарба (68)

Таврія: 1-Гасанзаде, 3-Чижевський, 13-Ядуллаєв, 21-Хоменко, 5-Едмар, 6-Гурбанов, 7-Котюк, 9-Лучкевич (14-Донюшкін, 46), 11-Смирнов, 20-Осипов (10-Гайдаш, 63), 2-Іонанідзе

12-Величко, 19-Голайдо, 22-Артеменко, 23-Ключик, 15-Степанов
ТРЕНЕР: Анатолій ЗАЯЄВ

Арсенал: 12-Бажан, 4-Островський (К), 5-Першин, 24-Шекіладзе, 2-Омелянчук (Окодува, 54), 21-Кутарба (3-Чернов, 78), 23-Брайкович, 27-Арт.Карамян, 9-Іванов, 18-Кардаш (10-Наконечний, 46), 11-Апхазава

1-Кернозенко, 16-Рябих, 17-Пирич, 26-Сонін
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: О.Кран (Харків), В.Дуло (Ужгород), В.Ольшанецький (Івано-Франківськ)
Жовті картки: Кардаш (9), Арт.Карамян (60), Островський (80), Окодува (90+1)

Двобій у Севастополі вийшов видовищним, проте свої корективи внесла спекотна погода, що панує на півострові. Склад кримчан був послаблений травмами Гайдаша і Храмцова (хоча перший на поле все ж-таки вийшов після перерви), а гра "Таврії" будувалася в розрахунку на снайперські здібності Іонанідзе, якому з глибини допомагали активні Осипов та Едмар.

Після стартової розвідки, що тривала хвилин 15, біля воріт обох команд стали виникати небезпечні моменти. Спочатку лише диво вберегло кримчан від голу, коли Апхазава переграв Гасанзаде, але не влучив у порожні ворота. Відразу після цього міг забити Іонанідзе, але Бажан, який ще рік тому виступав у "Таврії", врятував "Арсенал".

За кількістю небезпечних моментів це був захопливий поєдинок. Південна команда багато атакувала. Часом навіть на шкоду оборонним діям. А підопічні В'ячеслава Грозного більше розраховували на контрвипади. Але суперники зуміли вразити ворота лише по разу.

Розпочав Смирнов, який активно мучив опікунів на лівому фланзі: якщо в перший раз на шляху м'яча опинився Бажан, то з другої спроби сімферопольцеві вдалося на замаху обдурити захисників і вколотити м'яча у ближню "дев'ятку".

Після перерви ініціативу перехопили столичні футболісти, у складі яких особливо вирізнялися Апхазава й Кутарба. Останній саме й узявся пробити штрафний на 68-й хвилині і метрів з 28-ми вразив мету. У даному випадку за пропущений м'яч тренери можуть дорікати "розсипаній стінці".

Найдосвідченіший наставник кримчан неначе передбачав подібний перебіг, коли за лічені хвилини до цього ввів у бій свій останній резерв в особі Гайдаша. Ветеран дуже старався, одного разу він був близький до того, щоб ще на крок наблизитися до заповітної мрії — сотого голу в чемпіонатах України. Але, мабуть, досі позначаються наслідки травми.

В'ячеслав ГРОЗНИЙ: Такі матчі можна назвати передінфарктними: гарний футбол із рівними шансами та обопільним невмінням реалізовувати моменти.

Анатолій ЗАЯЄВ: У першому таймі ми припустилися жахливих помилок у захисті. Мабуть, через спеку... Дуже хотіли перемогти, але не вийшло.