ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

14 Чемпіонат України, 4 тур. Таврія 1:1 Арсенал

1 серпня 2004, 19:00. Сімферополь, Републіканський стадіон. 5 500 глядачів. 34 градуси.
0:1 Бабич (31), 1:1 Ґіґіадзе (53)

Таврія: 1-Шуховцев, 3-Чижевський, 18-Храмцов, 22-Евертон, 4-Заруцький (32-Шевцов, 58), 14-Голайдо (2-іонанідзе, 80), 19-Єсін (7-Чхетіані, 46), 25-Смирнов, 69-Пирву, 11-Жуніор, 20-Ґіґіадзе

12-Величко, 15-Степанов, 33-Адсон, 35-Коляда
ТРЕНЕР: Анатолій ЗАЯЄВ

Арсенал: 1-Бажан, 2-Омелянчук, 5-Першин, 25-Розгон, 26-Анікєєв, 24-Ебанда, 10-Клименко, 9-Іванов (15-Наконечний, 73), 8-Коновалов (К) (3-Чернов, 80), 6-Ковальчик (20-Окодува, 54), 7-Бабич

12-Павленко, 4-Бунєвчевич, 17-Пирич, 33-Пестряков
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Іванов (10), Чижевський (16), Єсін (26), Розгон (39)
Червона картка: Омелянчук (9, нецензурна лаянка)
СУДДІ: В.Годулян, О.Кислюк, Віт.Звягінцев (усі — Одеса)

До матчу 4 туру національного чемпіонату, Таврія й Арсенал підійшли з ідентичними показниками — сімферопольці мали у своєму активі два очка, а кияни одне й останнє місце в турнірній таблиці, що скоріше можна занести Арсеналові в пасив. Ці обставини мали додати матчу характеру безкомпромісного, яким він і виявився насправді.

Перші хвилини матчу команди грали не дуже активно — вони або вивчали одне одного, або позначалася ще висока температура, яка сягала 30 градусів. Таврія використовувала тактику далеких ударів, але ні Пирву, ні Смирнов не змогли вразити ціль. Арсенал, у свою чергу, дуже небезпечно огризався. На 9 хвилині киянин Сергій Коновалов робив навіс із правого флангу в штрафний, але ні Костянтин Бабич, ні Мацей Ковальчик не змогли замкнути передачу свого капітана. Не минуло й пів хвилини, як в абсолютно безневинній ситуації арбітр зустрічі Віталій Годулян з Одеси показав червону картку Сергієві Омелянчуку. Що він сказав арбітрові, для нас залишиться загадкою, але от порушення правил явно не тягло на вилучення. Так на 10-й хвилині матчу Арсенал залишився в меншості. Ще й Іванов дістав попередження за розмови з арбітром. Мабуть, вилучення знітило не тільки Арсенал, але й Таврію. За десять хвилин командам не вдалося створити більш-менш небезпечного моменту. Тільки на 19 хвилині бразилець Евертон зумів нанести гарний удар здалеку, але Ігор Бажан його парирував. На 26 хвилині Алвес Жуніор мав чудову нагоду відзначитися, однак ударив трохи вище поперечини. А на 31 хвилині матчу Арсенал, що грав у меншості, забив. Після схожого навісу Коновалова до штрафного з правого флангу, Костянтин Бабич цього разу не залишив шансів воротареві господарів Шуховцеву (який зовсім недавно захищав кольори Арсеналу) і проштовхнув м'яча в сітку. Після цього голу Таврія зовсім занепала духом. Запам'яталися тільки далекі удари Пирву і Смирнова під завісу першого тайму.

У другому таймі Таврія заграла набагато активніше. На 50 хвилині небезпечно пробивав Алвес. Після подачі кутового головою бив, щоправда, невлучно, Васил Ґіґіадзе, а на 54 хвилині він зумів замкнути простріл із флангу свого співвітчизника Кахабера Чхетіані, що вийшов на заміну в перерві. Так рахунок став рівним. І команди заграли на зустрічних курсах. Той же Бабич мав чудову можливість відзначитись, але врятував Шуховцев. Таврія відповідала все тими ж ударами здалеку. Й на 90 хвилині Денис Смирнов красивим ударом від лінії штрафного, здавалося, бив напевно, але воротар гостей Ігор Бажан у красивому стрибку ліквідував загрозу своїм воротам, перевівши м'яч на кутовий.

Матч завершився з рахунком 1:1, що не влаштував жодної з команд. Варто відзначити залізний характер Арсеналу. Адже грати в меншості протягом усього матчу і, ведучи в рахунку, зіграти внічию — це подвійна невдача.

Післяматчева прес-конференція

Олександр Баранов, головний тренер ФК Арсенал Київ:
— Я хочу подякувати кримчанам за гарний прийом. Наша команда перебуває в стадії становлення. Я також дякую суддям, що допомагають нам виявляти характер і доводити, що ми ведемо безкомпромісну й чесну боротьбу. Нас здивувало, як команда Таврія створює чисельну перевагу на полі (що мав на увазі Олександр Баранов, з'ясувати так і не вдалося — В.А.) Наша задача на сезон — це сформувати команду, яка була б свіжим струменем в українському чемпіонаті, яка б грала чесно й безкомпромісно. Ми розраховуємо бути в п'ятірці.

Анатолій Заяєв, головний тренер ФК Таврія Сімферополь:
— Команда Олександра Баранова мені сподобалася своїм баченням гри. М'яч, що залетів до нас у ворота — це хвороба нашої команди. Якби ми поставили найкращого воротаря у світі, то теж би собі такі м'ячі забивали. У нас є дуже багато цікавих моментів, але ми чомусь пропускаємо якісь незрозумілі м'ячі. Сьогодні я попереджав команду, щоб гравці страхували один одного. У нас сьогодні не знайшлося гравця, що міг би вигравати верхову боротьбу. Ми програли ввесь верх. Це дуже сумно. Наша команда не зуміла використати епізоди, в яких треба було забивати. Треба було швидко атакувати, що в нас не завжди виходило. Більше треба було використовувати фланги. Я дуже не задоволений грою. Ми граємо дуже швидко, але це на тренуванні. Болільники дуже люблять Пирву, але він пропустив три гри, і сьогодні його гра мені не сподобалася — в нього було дуже багато незрозумілих передач.

— Коли очікується повернення Едмара?

— Едмар почав уже тренуватися в загальній групі. Сьогодні він не в змозі вийти на поле. Учора я хотів спробувати його за дубль, але в Севастополі поле не найкращої якості, і ми вирішили не ризикувати.

Василь Андронніков (Сімферополь)
СПОРТ.com.ua
ГОЛОВНА   НОВИНИ: ПОЧАТОК