13 Чемпіонат України, 23 тур. Волинь 2:1 Арсенал

2 травня 2004, 18:00. Луцьк. Стадіон "Авангард". 8 700 глядачів. 16 градусів.

Голи: 1:0 Гащин (45, з пенальті), 1:1 Бабич (50), 2:1 Сачко (80)

Волинь: 32-Золна, 2-Ряхн, 4-Ахмедов, 3-Джудович, 8-Гащин, 20-Тришович, 33-Чеботаріу, 34-Ланько (23-Назаров, 46), 35-Милославлевич (11-Домбрає, 30), 7-Сачко (К), 9-Митич

Арсенал: 1-Шуховцев, 2-Омелянчук, 5-Першин, 4-Бунєвчевич, 17-Пирич, 7-Бабич, 8-Нагорняк (К), 21-Кутарба, 10-Наконечний, 23-Монарьов, 28-Аристархов

ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Жовті картки: Бабич (25), Шуховцев (77), Гащин (78), Домбрає (84)
Червона картка: Омелянчук (45, фол останньої надії)
СУДДІ: О.Кран, В.Шаленко, В.Сусло (усі — Харків)

Цей матч зіпсував красиву статистику ігор "Арсеналу" з "Волинню": всі три попередні матчі наші виграли. Можна було б сказати, що результат став компенсацією за домашню перемогу над лучанами у вересні, коли за цілковито рівної гри все вирішив штрафний Островського на останній хвилині. Проте, будучи об'єктивними, мусимо визнати, що в цю неділю "Волинь" грала цікавіше й мала набагато більше моментів. Отже, поразка є закономірною. І маємо дещо парадоксальну ситуацію: три останні програші "Арсеналу" припали на зустрічі з командами з нижньої половини таблиці — а з учасниками єврокубкових перегонів зіграли досить пристойно. Як на мене, це говорить про зниження турнірної мотивації команди.

28-Аристархов

Цього разу Омелянчук виконував роль останнього захисника. Через жовті картки не грали Бондар та Розгон, які в останніх матчах стабільно потрапляли в "основу". Й арсенальська оборона показала, здається, найгіршу гру в другому колі. В півзахисті досі не знаходиться місця Іванову, а Окодува ще не відновився від травми. Зате чудову гру продемонстрував Костянтин Бабич: граючи з глибини, зі свого лівого флангу, він створив більше моментів, ніж наші форварди Монарьов та Аристархов. Не надто помітним цього разу був і Герман Кутарба.

Перший "дзвоник" біля наших воріт пролунав на 9-ій хвилині. Фол Бунєвчевича на лівому фланзі захисту, навіс зі штрафного — і наші дозволяють гравцеві господарів спокійно пробити з близької відстані. На щастя, м'яч пішов повз ворота. На 14-ій упустили волинянина на правому фланзі, навіс у карний майднчик — чітко зіграв Першин. На 20-ій знову штрафний з лівого краю — і знову невлучний удар по воротах.

На 28-ій хвилині "Арсенал" рятує Шуховцев: він витягнув м'яч після удару головою з дуже близької відстані! Тільки наприкінці тайму в наших з'явилася якась контргра. Двічі поспіль у прориви кидали Костю Бабича. В першому моменті чітко зіграв воротар Золна; в другому Бабич пробив, але, зачіпивши когось із господарів, м'яч пішов на кутовий.

Непогану нагоду наші створили й на 39-ій хвилині: волинський воротар вийшов далеко з воріт назустріч нашому форварду, м'яч віддали назад — і хтось із наших намагався повторити варіант "Ачімович — Шовковський". Та захисники "Волині" підстрахували свого кіпера.

Проте це був іще не кінець тайму, а кінець був сумним. На передостанній хвилині Шуховцев парирував небезпечний удар з близької відстані. А на останній волиняни вивели Митича сам-на-сам з нашим воротарем. Омелянчук зумів наздогнати й зупинити серба, але арбітр розцінив момент як фол останньої надії. Тож другий тайм ми мусимо провести без Сергія — а Гащин пробив пенальті чітко в лівий від себе кут.

Однак друга половина гри почалася несподівано оптимістично. Знову прорив Бабича, і він зміг переграти воротаря з захисником — м'яч закочується в сітку, і рахунок нічийний! Потім були вилазки Наконечного правим флангом та Бабича лівим. На 61-ій хвилині Бабич віддавав гарний пас на Монарьова, але Рома опинився в офсайді.

Потім "Волинь" знову додала обертів, і Шуховцеву довелося працювати на повну. В кількох моментах Ігор продемонстрував дуже високу майстерність. Але на 80-ій хвилині він не міг нічого вдіяти проти дуже ефектного удару Василя Сачка. 2:1, і шанси на те, що наші зможуть відігратися вдруге, виглядали дуже примарно. Був шанс у Пирича, коли він виконував зароблений Аристарховим штрафний по центру воріт. Але м'яч пішов мимо. Фінальний свисток застав арсенальців у затяжній атаці, яка, втім, проходила дуже далеко від воріт суперника.

Отже, програли, не змігши вдесятьох упоратися з тиском суперника. І незрозуміло, чому В'ячеслав Грозний не зробив жодної заміни. Такого не траплялося за весь час його роботи в "Арсеналі".

Хоча команда й програла, плюсом для нашого фан-клубу став четвертий у сезоні більш-менш численний виїзд за межі рідного міста. І, поза сумнівами, дружнє перед- і післяматчеве спілкування з болільниками "Волині".