14 Чемпіонат України, 10 тур. Волинь 1:0 Арсенал

24 жовтня 2004, 17:00. Луцьк, стадіон "Авангард". 8350 глядачів. 17 градусів.

Волинь: 1-Гуменюк, 2-Ряхн, 5-Ганцарчик, 6-Новак, 41-Омоко, 10-Крунич, 20-Тришович, 33-Чеботар, 77-Бута (8-Гащин, 46), 7-Сачко, 9-Митич (22-Сіанкам, 72)

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський, 5-Першин, 3-Чернов, 26-Анікєєв, 25-Розгон (55-Костюк, 49), 4-Бунєвчевич (7-Бабич, 76), 21-Мізін (18-Кардаш, 55), 9-Іванов (К), 6-Ковальчик, 20-Окодува

1-Бажан, 15-Наконечний, 17-Пирич, 24-Ебанда, 33-Пестряков
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Іванов (35), Митич (35), Ряхн (36), Чернов (61), Чеботар (90+2)
СУДДІ: І.Подушкін (Харків), Ю.Скорейко (Чернівці), В.Ольшанецький (Івано-Франківськ)

Звітна гра була позначена найчисельнішим виїздом болільників "Арсеналу". В Луцьку нас було тринадцятеро. Але команда не виправдала сподівань, не спромігшися навіть на очко. Що таке перемога в гостях, усі вже давно забули.

6-Ковальчик
Стартовий склад був майже таким, як у тренувальному матчі з "Борисфеном" тижнем раніше. Включаючи два дебюти: вперше після повернення до "Арсеналу" на поле вийшов Андрій Островський; взагалі вперше ворота захищав Роман Байрашевський. Обидва відіграли досить надійно. Не було в заявці Омелянчука — за наявною в нас інформацією, Олександр Баранов із дисциплінарних міркувань відмовився від послуг недавнього віце-капітана команди. Група захисту була доволі чисельною — зате й форвардів було двоє, що дозволяло швидко переходити від оборони до атаки. Але ефективність гри в середині поля була невисокою, тож Окодува й Ковальчик здебільшого бігали без м'яча.

Загалом гра була рівною. На користь "Волині" працювали лише два фактори: майстерність Василя Сачка на другому поверсі та суддівство Ігоря Подушкіна. Обидва, зрештою, визначили результат. Харківський арбітр чи не всі зіткнення на полі трактував на користь господарів.

Стартова фаза матчу не відзначалася гостротою. "Волинь" виконувала кілька штрафних метрів з 25-30, і жоден з них не чаїв великої загрози. Наші відповіли кількома випадами за участю Окодуви та Ковальчика, які затухли на великій відстані від воріт. Перший момент створили господарі на 22-ій хвилині: через обрізку Анікєєва луцький гравець опинився просто перед воротами Байрашевського. Наш воротар зіграв надійно.

На 32-ій хвилині Окодува нарешті зміг довести атаку до завершального удару. Але до воріт було метрів 18, і воротар спокійно ліквідував загрозу. А от сплеск активності "Волині", що відбувся відразу після цього, завершився голом. Спершу був штрафний з досить великої відстані. М'яч оминув стінку, і Байрашевський не без труду відбив його в правому куті. Форвард господарів першим опинився на добиванні, але хтось із наших захисників не дозволив пробити — кутовий. Верхова подача на кут воротарського майданчика — Сачко виграв боротьбу в повітрі й сильно пробив у лівий від воротаря кут. Так "Волинь" повела в рахунку.

Арсенальці відповіли прохододм Ковальчика на 35-ій хвилині. Мацей упав у чужому штрафному, але арбітр на це не зреагував.

У другому таймі кияни атакували на ворота, за якими був розташований наш гостьовий сектор. Здавалося, гра пішла веселіше; особливо активними арсенальці були на лівому фланзі атаки. На 56-ій хвилині гарний навіс зліва міг замкнути Чернов. Волиняків урятував воротар Гуменюк — недарма його прізвище так часто скандували місцеві фани. Баранов провів заміни, орієнтовані на атаку. Проте ветерани Костюк і Кардаш не надто підвищили наступальний потенціал команди. На 75-ій хвилині знову пробивав Сачко — Байрашевський "на висоті" в усіх розуміннях цього виразу. Після 80-ої хвилини господарі взагалі притиснули наших до воріт. Ще кілька разів чітко діяв Байрашевський.

Наші могли врятувати гру, коли на першій компенсованій хвилині Іванов дістався лицьової лінії й прострілив уздовж воріт. Гуменюк перехопив цей пас. Отже, тривалість безвиграшної серії "Арсеналу" сягнула двох місяців, і команда опустилася на 11-е місце.

Подальші матчі з учасниками єврокубків погрожують дедалі погіршити турнірне становище. Нам залишається тільки вірити у вольові якості гравців — і в щасливу долю "Арсеналу".