15 Чемпіонат України, 3 тур. Волинь 2:1 Арсенал

23 липня 2005, 19:00. Луцьк, стадіон "Авангард". 9700 глядачів. 24 градуси.
0:1 Окодува (35), 1:1 Товкацький (47), 2:1 Сачко (68)

Волинь: 1-Постранський, 5-Донець, 14-Шараба (13-Товкацький, 46), 41-Омоко, 8-Гащин (17-Жерш, 66), 10-Шумахер (32-Шпак, 87), 20-Тришович, 21-Папа Гує, 33-Чеботар, 77-Бута, 7-Сачко

Арсенал: 43-Байрашевський, 5-Першин, 4-Бунєвчевич (24-Уваров, 88), 25-Розгон, 17-Пирич, 15-Ебанда, 9-Іванов, 55-Костюк (28-Воробей, 84), 21-Мізін (К), 6-Ковальчик (16-Рибич, 72), 20-Окодува

1-Бажан, 14-Скоба, 30-Крючихін, 33-Ситник
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Ковальчик (46), Донець (72), Рибич (78), Шумахер (86), Ебанда (90+2), Жерш (90+2), Постранський (90+3)
СУДДІ: О.Зубарєв (Слов'янськ), О.Андрєєв, О.Журба (обидва — Донецьк)

І в третій раз поспіль арсенальці програли в Луцьку, і знову нам забив Сачко. Хоча перший тайм вийшов дуже вдалим, і здавалося, цього разу наші можуть привезти навіть 3 очки... та в другому таймі гравцям забракло сил і концентрації.

6-Ковальчик
Розташування на полі було традиційним, з тими застереженнями, що замість дискваліфікованого Ганцарчика лівим захисником грав Пирич, а в нападі в парі з Окодувою вийшов давно очікуваний Ковальчик. Двох останніх підтримували активні в цьому матчі "крайки" Іванов та Костюк, що дозволило провести багато цікавих атак.

І вже на другій хвилині атаку з лівого флангу результативно завершив Ковальчик. Але арбітр угледів у моменті порушення й не зарахував гол. Незабаром Іванов пробив з великої відстані — зависоко, м'яч вилетів на трибуни. А на 15-ій хвилині у стінку зіграли ветерани Костюк і Мізін, але захисники не дозволили Ігорю пробити. Тобто проглядалася деяка перевага гостей.

Далі — більше! На 25-ій хвилині Окодува наблизився до штрафного, обіграв захисника й примірився до удару — але пробив неточно. На 30-ій Еммі отримав пас від Костюка, увійшов у штрафний і відкинув м'яч у центр на вільного Ебанду. На жаль, завершення атаки не є сильною стороною Патріка: його удар був явно невдалим...

За кілька хвилин уже Ковальчик вийшов на ударну позицію та пробив з 15-и метрів по центру. Добре зіграв воротар Постранський. Але минає ще одна хвилина, і нарешті вдалося! Окодува отримав прицільний пас із правого флангу і сильно пробив повз голкіпера. 0:1.

Тут можна було й закріпити успіх: на 37-ій хвилині порадував технікою Костюк — він обіграв захисника й віддав на Мізіна у карний майданчик. Але удар Сергія заблокували. А потім Окодува завершував атаку за участю Ковальчика й Костюка — але влучно пробити з гострого кута йому не вдалося. "Волинь", втім, відповіла ударом з меж штрафного на 39-ій та штрафним ударом на 47-ій хвилині. Обидва рази м'яч лише трохи оминув праву штангу воріт Байрашевського.

У другому таймі з нашого гостьового сектору краще були атаки "Волині". І господарі заволоділи ініціативою, що зрештою принесло їм успіх. Звичайно, дався взнаки гол, забитий вже на другій хвилині по перерві. Товкацький підставив голову під навіс із правого краю, і м'яч по недоступній для Байрашевського траєкторії перелетів через нашого воротаря в дальній кут.

Після цього був ще один небезпечний штрафний, і знову м'яч пройшов у сантиметрах від стійки. І кілька ударів волиняків з різних точок — на щастя, невлучних. Нашим вдалося створити загрозу воротам Постранського лише на 67-ій хвилині: після удару Іванова м'яч влучив у поперечину! Але одразу після цього — атака "Волині", провал нашого захисту, і Сачко сильним ударом повз Байрашевського виводить господарів уперед. Роман у розпачі сідає на землю... Після гри ми зустріли його на вулиці біля стадіону, й він сказав, що дуже хотів успішно зіграти в рідному місті.

Особливих можливостей відігратися арсенальці не мали. Більшість атак зводилася до навісів з будь-якої точки поля вперед на Окодуву. Вони були точними, але оборонці завжди опинялися поруч і не давали Еммі свободи в обробці м'яча. В першому таймі наші грали різноманітніше, більше низом і з участю обох флангів.

А Байрашевському ще кілька разів доводилося вступати у гру. На 77-ій хвилині він кинувся назустріч Сачкові й зупинив небезпечний прохід. Заміни — на полі з'явилися Рибич, Воробей, Уваров — не змінили ситуації.

Отже, поразка — не безнадійна, але така, що наголошує на слабких місцях команди Баранова. Підвела погана реалізація своїх моментів і, як здалося, недостатня функціональна готовність — гравців не вистачило на два тайми. У плюсі — гарний агресивний настрій у виїзному матчі, а також більша різноманітність в атакувальних діях, яка проглядалася і в матчі з "Динамо".

З найкращими побажаннями
Donkey
Київ — Рівне — Луцьк — Київ

Післяматчева прес-конференція

Олександр БАРАНОВ: Як для виїзної гри, наша команда зіграла дуже пристойно. Ми грали в атакувальний футбол, створили багато моментів, забили два голи, один з яких зарахували, нанесли багато ударів по воротах суперника. За команду я радий, задоволений тим, як віддаються футболісти на полі. Те, що нам не вдалося сьогодні перемогти, то треба дивиись плівку та аналізувати. Десь не вистачило майстерності, десь завадили якісь потойбічні сили. Грою я задоволений, результат же розчарував.

— В минулому сезоні перед Вашою командою керівництво ставило задачу потрапити в єврокубки. Чи поставлено таке завдання цього року?

— У Вас дуже добра пам'ять. Це внутрішня справа команди і керівництва. Ми стараємося і робим все, щоб виконувати поставлені ним задачі.

Віталій КВАРЦЯНИЙ: Сьогодні ми побудували гру як і дві попередні. В першому таймі не спрацювала тактика, багато футболістів не виконали того, що від них вимагалось. Ми розраховували, що суперник буде грати від захисту, вони ж зіграли в атакуючий футбол. Так само було і минулого року. Тоді ми перемогли лише завдяки самовіддачі в обороні. Сьогодні ж ми не були готові до такої самовіддачі. Багато футболістів не готові функціонально. Шумахер готовий процентів на 50. В підборах він, як треба, не приймав участі, не приймав в них участі і Чеботар. Відбувся якийсь неочікуваний функціональний спад. Команда "Арсенал" створила сьогодні багато моментів. Було втрачено концентрацію. Футболісти в багатьох моментах діяли гірше, ніж на тренуванні. Це дивує, діти в школі грають більш кваліфіковано. Били ми багато, але конкретного удару так і не завдали. Я не задоволений грою на всіх позиціиях, Папа зіграв непогано, Омоко і Бута — з ризиком. Треба нам підсилюватись. Але, не дивлячись ні на що, претензій до команди в мене менше, тому що перемогу здобуто, і перемога ця над гарною командою. Будемо намагатись прокращувати гру в плані надійності.

— Питання до обох тренерів. Виділіть кращих гравців у складах обох команд.

Олександр БАРАНОВ: Я не хочу виділяти кращих, які стали такими за рахунок інших, які виконували чорнову роботу. Всіма своїми футболістами я залишився задоволений. У складі "Волині" можу виділити воротаря і 10-го номера, Шумахера.

Віталій КВАРЦЯНИЙ: Я не бачив поганих гравців у складі "Арсеналу". Команда дуже строго і грамотно грає, особливо позаду, кожен знає своє місце. Вони читали всі наші повільні перепаси, а ми не могли розкрити їх захист. Дуже серйозний гравець в "Арсеналу" Окодува. У нас я би виділив Папу, він ще досить молодий, ще не звик до українського атлетичного футболу, де менше думки і більше боротьби. Ну і Постранський, але його не можна хвалити, це ж воротар...

— Віталію Володимировичу, що Ви сказали гравцям в перерві?

— Всього, що хотів сказати, не встиг. Ми трішки перебудувалися, повернулись до старих схем, десь це спрацювало. Ми починали з іншим розташуванням, гравці погубились. Раніше добре діяли у відборі, сьогодні ж у центрі поля був прохідний двір. Гравців не розбирали, давали їм простір.

— Коли ми побачимо Ярослава Хому?

— В жовтні. Він починав свою кар'єру у Луцьку, сподіваюсь тут її успішно і продовжить. Це серйозний футболіст, в житті не підходив до цигарок і спиртного, я в нього вірю. Сподіваюсь, що саме він закриє в центрі поля проблемну позицію і буде виконувати весь обсяг чорнової роботи.

— Декілька слів про натуралізацію Тришовича і залучення його до збірної України.

— Дуже багато уваги негативно впливає на гравців. Сьогодні Тришович зіграв на 3 бали. У другому таймі "сховався" від мене на правий фланг, весь час поправляв зачіску, лише дзеркальця не вистачало... Це питання піднімалося всередині команди минулого року. Мова йшла про те, щоб надати йому українське громадянство у зв'язку із введенням ліміту на легіонерів. Проте у нас же ж дуже заклопотані чиновники, вони цілий день сидять на телефонах, зідзвонюються з дружинами, дізнаються, чи вже суп зварено. Тридцять пузатих полковників сидять і кожен щось думає. Даєш їм декілька тисяч в те пузо, щоб прописати йому волинське прізвище Поліщук і нехай людина грає. Ні, вони щось перевіряють, вивчають біографію його бабусі. Так і відклалось це питання на 32 грудня.