ГОЛОВНА  НОВИНИ: ПОЧАТОК

13 Чемпіонат України, 25 тур. Ворскла 4:2 Арсенал

16 травня 2004, 18:00. Полтава. Стадіон "Ворскла". 9 500 глядачів. 15 градусів.

Голи: 1:0 Овеков (12), 1:1 Монарьов (26), 1:2 Аристархов (33), 2:2 Фронтіні (75), 3:2 Фронтіні (83), 4:2 Шевцов (86)

Ворскла: 1-Постранський, 2-Черняк, 5-Семчук, 14-Омоко, 24-Петкович, 27-Шевелюхін, 7-Савельєв (15-Фронтіні, 54), 18-Целих, 25-Медведєв (3-Онопко, 42), 28-Гришин, 10-Овеков (9-Шевцов, 36)

12-Марущак, 6-Меркадо, 8-Маковей, 17-Капаністий
ТРЕНЕР: Володимир ЛОЗИНСЬКИЙ

Арсенал: 1-Шуховцев, 2-Омелянчук, 4-Бунєвчевич, 17-Пирич, 25-Розгон, 7-Бабич, 8-Нагорняк (К) (18-Кардаш, 31), 21-Кутарба, 10-Наконечний, 23-Монарьов (9-Іванов, 55), 28-Аристархов

12-Бажан, 5-Першин, 14-Окодува, 24-Шекіладзе, 26-Анікєєв
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

Жовті картки: Нагорняк (21), Петкович (34)
СУДДІ: І.Подушкін (Харків), Ю.Скорейко (Чернівці), В.Ольшанецький (Івано-Франківськ)

Господарям очки були набагато потрібніші, й вони їх здобули. А наші провели найгірший матч у другому колі. Важко пояснити такий провал у протистоянні з далеко не найсильнішою командою вищої ліги чимось іншим, крім небажання вигравати.

28-Аристархов

"Арсенал" обрав на гру атакувальну розстановку гравців. Лише двоє захисників — Омелянчук і Бунєвчевич у центрі, яким залежно від потреби допомагали Розгон і Пирич. Двоє гравців і в нападі — зв'язка Монарьов-Аристархов показала непогану взаємодію, організувавши два голи. А ще флангові Бабич і Наконечний, більше орієнтовані на креативні дії. Однак після перерви В'ячеславу Грозному довелося змінити цю модель на більш захисну.

Перший тайм не віщував ганебного кінця. Хоча авантюрність у грі в нападі (яка проявлялася, скажімо, у спробах Кутарби перекинути воротаря "Ворскли" з центра поля у зовсім не придатних до цього ситуаціях), а також безалаберність у захисті відчувалися з самого початку. Почали арсенальці активно: вже на першій хвилині заробили два кутових. А на другій Аристархов дістав чудовий подарунок від захисників господарів — але не скористався з шансу, пробив трохи вище воріт. Незабаром Монарьов отримав пас із глибини, але його удар був невдалим. Здавалося, гра йтиме під диктовку нашої команди.

Аж тут "Ворскла" перехопила ініціативу, створивши три небезпечних моменти поспіль. Двічі рятував Шуховцев, а третій момент — невимушений прохід Овекова крізь усі редути нашого захисту — завершується голом... Й одразу після цього "Ворскла" могла забити ще. Спочатку Шуховцев відбив дальній удар Гришина, а потім нас урятувала штанга. Біля арсенальських воріт знову неспокійно: на 25 хвилині внаслідок невдалого виконання штучного офсайду Целих опиняється сам-на-сам із Шуховцевим, але не влучає в ворота. І тут, досить несподівано, наші зрівнюють рахунок. Аристархов заробив кутовий, а після подачі він скинув м'яча Монарьову, й Роман забив свій перший гол у команді! 1:1.

Гол додав оптимізму, і команда провела ще кілька непоганих контратак. І забила вдруге! Тепер уже Монарьов поборовся до останнього в чужому штрафному, а Аристархов довів атаку до логічного завершення. Трибуни принишкли. Перед арсенальцями відкрилася перспектива другої гостьової перемоги в сезоні. Тайм завершувався у взаємних наскоках. На 43 хвилині господарі забили гол, але арбітр зафіксував порушення.

Другий тайм почався дуже тривожно. Вже на першій хвилині — удар у поперечину наших воріт. Потім врятував Шуховцев, потім він знову й знову вступав у гру... "Арсенал" притиснутий до власних воріт, а спроби контратакувати сходять нанівець через неймовірний відсоток браку. На 59-ій хвилині Шуховцев (капітан команди після заміни Нагорняка в першому таймі, і єдиний гравець, до якого важко пред'явити якісь претензії) парирує удар Гришина з близької відстані. На 62-ій, і особливо на 72-ій арсенальцям банально щастить після ударів головою впритул до воріт. Зрозуміло, що так не може тривати вічно. І невідворотнє сталося на 75-ій хвилині. Фланговий навіс справа замкнув бразилець Фронтіні. Цей форвард запам'ятався мені з домашнього матчу з "Ворсклою" в серпні минулого року. Тоді південноамериканець три чи чотири рази опинявся сам-на-сам із Бажаном, і жодного разу не зміг забити.

Цього дня Карлуш Фронтіні мав більше удачі. На 83-ій хвилині він замкнув ще один навіс із правого флангу, і стало зрозуміло: навіть нічиєї наші не втримають. За три хвилини закріпив перевагу своєї команди Шевцов. Арсенальці не спромоглися навіть на якийсь фінальний штурм.

Відвідувачі стадіону фотографуються на фоні табло та влаштовують переможні танці на виході з арени. Діти полюють за автографами сьогоднішніх тріумфаторів. Їхня команда нечасто дарує такі результати в цьому сезоні. А мого розчарування не тамують ламтики торту, похапцем з'їдені в сусідній зі стадіоном кав'ярні. Така безвольна поразка пропонує невеселу альтернативу: або команда перебуває в такій поганій формі, що футболісти не можуть віддати точного пасу більше як на 10 метрів, а фізики вистачає тільки на один тайм... або вона просто віддала цей матч, щоб допомогти клубу, з яким має дружні відносини.