13 Чемпіонат України, 1 тур. Зірка 1:0 Арсенал

12 липня 2003, 18:00. Кіровоград. Стадіон "Зірка". 7 500 глядачів. +26 градусів.

ГОЛ: Євменьєв (46)

Зірка: 1-Стойко, 2-Кріль, 4-Павлик (К), 5-Щасливий, 6-Вишняк, 8-Смішко, 9-Горбань, 10-Мизенко (22-Хомутов, 71), 13-Євменьєв, 18-Петруня (27-Добрянський, 61), 21-Дерипапа (17-Постолатьєв, 82)

77-Михайлов, 7-Столовицький, 14-Мартиненко, 19-Комар
ТРЕНЕР: Юрій КОВАЛЬ

Арсенал: 1-Кернозенко (К), 3-Чернов, 4-Островський, 5-Першин, 2-Омелянчук (28-Орєхов, 87), 14-Окодува, 9-Іванов, 7-Клименко (6-Ковальчик, 67), 17-Пирич, 16-Рябих (30-Овеков, 38), 11-Апхазава

12-Бажан, 8-Коновалов, 19-Ібанда, 29-Деревльов
ТРЕНЕР: В'ячеслав ГРОЗНИЙ

СУДДІ: В.Мельничук (Сімферополь), О.Журба, О.Кравченко (обидва — Донецьк)
Жовті картки: Клименко (21), Вишняк (44), Павлик (85), Постолатьєв (90+4), Чернов (90+4)

Повернення до вищої ліги вітчизняної першості кіровоградці відзначили із розмахом, обігравши одного з лідерів українського футболу, київський “Арсенал”. Причому, по грі мало у чому поступалися іменитим суперникам. Та про все по порядку.

День стартового поєдинку тринадцятого чемпіонату співпав із Днем народження В’ячеслава Грозного, з чим його і привітали керівники обласного футболу. До поздоровлень приєднується вся футбольна громада Кіровоградщини. Всіх гараздів і успіхів на користь нашого футболу, шановний ювіляре!

Суперники, одверто, почали гру в повільному темпі. У спробах намацати всі ниточки, себто запустити кожен свою футбольну машину, команди дбали насамперед про захист власних воріт. Боротьба проходила у центрі поля, де півзахисники обох клубів намагалися знаходити своїх форвардів попереду воріт суперника. При невисоких швидкостях краще це виходило у господарів, де у півзахисті на повну котушку працював номінальний нападник “Зірки”, досвідчений Олександр Мизенко. Проте, його навіси на Горбаня та височенного Петруню в кращому випадку переміщували боротьбу з центрального кола до бровки, ближче до воріт Кернозенка. Територіальна перевага кіровоградців на початку матчу практично виключила з гри нападників гостей Апхазаву та Окодуву, які не дуже-то і бажали грати без м’яча, та й повертатися назад допомагати півзахисту та оборонцям “зачепитися” за м’яч також не поспішали. На 10-й та 15-й хвилинах суперники обмінялись штрафними ударами. В першому випадку удар Мизенка пройшов набагато вище воріт “Арсеналу”, а ось Шалва Апхазава міг забити, якби дотягнувся головою до передачі зі штрафного Рябих. Якщо кіровоградці більше воліли грати “на другому поверсі”, то “Арсенал” опускав “смугастого” на землю, граючи переважно флангами. В першій половині насамперед лівим, де фізично потужному Окодуві подекуди вдавалося самотужки продиратися й створювати небезпеку як, наприклад, удар лівою ногою у нижній кут воріт Дмитра Стойка на 37-й хвилині. Та м’яч пройшов повз “рамку”. Та за 2 хвилини до цього моменту глядачі побачили в грі і голкіпера киян. Це перший удар в матчі у створ воріт виконав Олексій Дерипапа. Але слабенько, прямо в руки кіперу.

На 39 хвилині Грозний замість Рябих випускає Ґуванчмухамеда Овекова, який помітно додав агресивності загальнокомандним діям канонірів, змусив бігати до цього пасивних Апхазаву, Іванова та Окодуву. А ось в останні 5 хвилин першої половини гостям явно пощастило. Спершу, 100% момент забити втратив невгамовний Дерипапа, але удар нападника прийшовся по центру, якраз у Кернозенка. Кіровоградці почали крутити такі каруселі навколо захисту елітного українського клубу, що, мабуть, стало несподіванкою для арсенальців. Ось В’ячеслав Кернозенко у карколомному стрибку рятує свою команду після удару Олександра Мизенка, через декілька хвилин фантастичний за красою удар когось із нападників “Зірки” влучає у поперечину. Голкіпер навіть не ворухнувся... Перший тайм так і закінчився нульовою нічиєю.

Початок же другого тайму став відром холодної води на голову біло-синіх. Перша ж атака “Зірки” змусила капітулювати оборону та воротаря команди Грозного. Роман Євменьєв виявився в потрібному місці в потрібний час, відгукнувся на довгу передачу партнера по команді й знаходячись на лівому краї штрафного майданчика суперників, не зближуючись із голкіпером, з ходу невідпорно пробив у ближній від В’ячеслава кут. Так рахунок у матчі було відкрито. Як досвідчена і майстерна команда, кияни не знітилися, підвищили темп і почали раз-по-раз створювати пожежі біля воріт Дмитра Стойка. Та до ударів справа не доходила, обмежуючись довгим володінням м’яча навколо володінь кіровоградського стража воріт. А ось синьо-жовті могли подвоїти рахунок, якби Максим Петруня зміг замкнути навісну передачу зі штрафного Мизенка... Темп дедалі більше зростає і...”Зірка” помітно “сідає”, не витримуючи запропонованої гостями швидкої комбінованої гра. На 57-й хвилині Іванов зіграв на Овекова, який, “накрутивши” декількох захисників кіровоградського клубу, все ж не зміг виконати належну передачу з флангу в штрафний майданчик. Результат - лише зароблений кутовий. Через хвилину Ґуванч Овеков уже схопився за голову. Було від чого, бо не влучити в “рамку” з 13 метрів, коли тобі практично ніхто не загрожує, дуже важко. Можливо, завадив цьому Стойко, який немов блискавка вилетів з воріт на зустріч з небажаному гостеві.

Гол назрівав усі решту 30 хвилин до закінчення матчу. Здається, могли відзначитись усі гравці атаки канонірів, ще й по декілька разів, але у воротах “Зірки” стояв стіною Дмитро Стойко, безперечно найкращий гравець матчу у складі обох команд. Його гру треба було бачити!

Великий мінус “Зірки” лише в тому, що команда не може рівно провести весь поєдинок, важкувато виглядає фізично на його закінченні. Якщо у першій лізі це було не так помітно, то на фоні арсенальців останні 25-40 хвилин помітно виділялися. Особливо гра у нападі, де ще задовго до завершення гри помітно стомився Дерипапа.

П’ять хвилин, що додав Мельничук до основного часу, пройшли у безперервних атаках гостей, що зрештою просто збивалися на примітивні навіси, які, як відомо, дуже рідко приносять бажаний ефект. Навіть прибігши на половину поля “Зірки” В’ячеслав Кернозенко нічим вже допомогти не встиг. Час гри непомітно сплив...

“Зірка” продовжила безпрограшну серію на своєму полі, що триває ще з минулого чемпіонату, який команда провела у першій лізі. Безумовно, в еліті цю традицію продовжити буде ой як непросто, та з побаченого можна зробити один висновок - просто в Кіровограді не буде нікому. Я впевнений, що в цьому іще переконається не один лідер. Пам’ятаєте “Волинь” минулого сезону?.. :)