14 Чемпіонат України, 22 тур. Закарпаття 2:0 Арсенал

16 квітня 2005, 17:00. Ужгород, стадіон "Авангард". 3000 глядачів. 19 градусів.

Закарпаття: 12-Луценко, 2-Ільницький, 5-Сапуга, 7-Гурка, 19-Кобін, 20-Лозинський, 25-Савінов, 27-Голайдо, 13-Шевцов (18-Смирнов, 87), 14-Ярош (9-Слюсар, 83), 29-Нодь (10-Товкацький, 53)

Арсенал: 43-Байрашевський, 32-Островський (К), 25-Розгон, 26-Анікєєв, 24-Ебанда, 17-Пирич, 14-Скоба, 22-Рябих, 8-Коновалов (21-Мізін, 40), 7-Бабич (30-І.Баранов, 86), 6-Ковальчик (20-Окодува, 51)

1-Бажан, 4-Бунєвчевич, 5-Першин, 16-Рибич
ТРЕНЕР: Олександр БАРАНОВ

Жовті картки: Анікєєв (11), Ебанда (37), Пирич (46), Окодува (75), Кобін (76), Савінов (78), Ярош (79)
СУДДІ: А.Шандор, Е.Валенко, А.Валенко (усі — Львів)

Незважаючи на велику відстань і не дуже швидкі поїзди, ми спромоглися на досить масовий виїзд до Ужгорода. Місто сподобалося, старовинне і культурне. А от команда піднесла неприємний сюрприз — такого рахунку навряд чи хтось очікував. Падіння триває, і до зони вильоту залишається не така вже велика відстань.

7-Бабич
Прагнучи знайти вихід із кризи, Олександр Баранов пішов на значні зміни у складі. Передусім це стосувалося гравців, які мають виконувати креативні функції. Отримали свій шанс Скоба та Рябих; вперше після травми в основі вийшов Ковальчик, а Коновалова ми взагалі не бачили з вересня. Втім, ці перестановки змусили згадати хіба що байку Крилова про "музикантів": креативна гра у цей день ніяк не клеїлася.

Звісно, велике значення мав швидкий гол, який вдалося забити "Закарпаттю". На 5-ій хвилині Володя Анікєєв програв змагання у швидкості, колишній гравець "Поліграфтехніки" угорець Нодь опинився на ударній позиції та спокійно пробив повз Байрашевського.

Наші відповіли атакою, яку ударом головою завершив Бабич, але цей удар був несильним і небезпеки для воротаря не становив. Надалі арсенальці більше володіли м'ячем, але часто, здавалося, не знали, що з ним робити: атаки завершувалися або безглуздими ударами з великої відстані, або пасами "в нікуди", або обрізками, з яких починались гострі контрвипади господарів. На 12-ій хвилині гравець "Закарпаття" прострілив з лівого флангу вздовж воріт — Байрашевський уже не міг нічим зарадити, і Островському довелося банально вибивати м'яч на кутовий. На 22-ій хвилині Рябих (який намагався бути активним на правому фланзі, але ефективність була невисокою) зробив гарний навіс із самого кута поля — але перед воротами не було нікого у формі "Арсеналу".

Після цього закарпатці знову скористалися провалом нашого лівого флангу й забили гол, схожий на перший. Ситуація стала критичною.

Покращити становище міг Ковальчик на 31-ій хвилині. Ебанда знайшов поляка вивіреним пасом у штрафний майданчик, той звільнився від опіки й пробив — але кут був занадто гострим, щоб удар становив загрозу для голкіпера. Перед самою перервою міг забити Бабич, але його удар заблокував захисник.

Після перерви Баранов випустив Окодуву замість Ковальчика. Гра тривала в тому ж ключі (також це нагадувало матч в Одесі після пропущеного голу, з поправкою на клас суперника). Арсенальці наполегливо, але якось приречено, намагалися атакувати — а господарі відповідали прудкими контратаками. На 58-ій хвилині після обрізки в центрі поля ужгородці удвох вийшли на Байрашевського, і від третього голу нас врятувала невлучність їхнього форварда. На 61-ій дуже реальний шанс в Окодуви: Луценко невдало зіграв на виході, Еммі перекидав його головою — ворота врятували захисники, що стояли на лінії. Одразу після цього контратака "Закарпаття", і Байрашевський чітко грає на виході!

Минуло ще пару хвилин, і гарну нагоду для голу не використав Бабич. Він виграв верхову боротьбу і безперешкодно бив по воротах — Луценко витягнув м'яч із верхнього кута. Згодом Ебанда сфолив у 20 метрах від воріт. Удар зі штрафного був не надто небезпечним для нашого воротаря.

А на 75-76 хвилинах команди обмінялися моментами з непризначеними пенальті. Арбітр показав картки за симуляцію як Окодуві, який упав унаслідок боротьби в чужому штрафному, так і Кобіну, чий вихід сам-на-сам зупинив Байрашевський.

На цьому небезпечні ситуації в матчі скінчилися. Команди провели кілька замін. Останнім резервом Олександра Баранова став його 19-річний син Іван, що вийшов замість Бабича і намагався зачепитися за м'яч у передній лінії. Ні йому, ні партнерам це не вдалося — схоже, гравці вже зневірилися в тому, що гру можна врятувати. Не допомогли й чотири додані арбітром хвилини.

"Закарпаття" не забивало з грудня — а в цьому матчі провело відразу два м'ячі. А коли ж заграє "Арсенал"?

Тримаймося,
Donkey
Київ — Ужгород — Київ

Післяматчева прес-конференція

Віктор Ряшко: Ми залишилися задоволені і грою, й результатом. Також ми задоволені тим, що нарешті перервали свою безголеву серію. Команда розуміє, в якому ми становищі, тому зайвий раз не прийшлося настроювати команду. Я думаю, що ця гра принесла задоволення нашим вболівальникам, які так довго чекали цю перемогу. На мою думку, ця перемога заслужена, якщо брати до уваги ту кількість моментів, які ми не реалізували.

В нас були проблеми із стартовим складом, бо чотири чоловіки грипували.

Ігор Бабінчук: Останні чотири тури в Окодуви сухі, тому ми хотіли дати пограти іншим нападникам. Я хотів би привітати Віктора Рашяка і команду, яка грала краще. Вони билися і більше хотіли перемоги, і крім забитих голів мали ще можливості для взяття воріт. Ми просто в шоці, якщо так грати, то не треба їхати на виїзд.